Lomi lomi to masaż hawajski, który skupia się na tkankach miękkich i służy do łagodzenia stresu i napięcia w ciele. Może być wykonywany przez każdego licencjonowanego masażystę, ale najlepiej, jeśli masz takiego, który przeszedł dodatkowe szkolenie w zakresie tego zabiegu.

Podobnie jak w przypadku wszystkich rodzajów masażu, przed zarezerwowaniem terminu należy zapytać praktykującego o jego kwalifikacje. Jeśli już wiesz, że chcesz lub potrzebujesz lomi lomi, pamiętaj, aby dać im znać, aby mogli przynieść wszystkie niezbędne oleje i narzędzia z nimi (i iść do przodu i zaplanować co najmniej 30 minut). Będziesz także chciała dać im znać, czy są jakieś obszary, które są dla Ciebie wrażliwe lub bolesne, aby mogli uniknąć naciskania na te miejsca podczas sesji.

Jeśli decydujesz się na zabieg na całe ciało, zaleca się noszenie luźnych ubrań, takich jak szorty lub piżama – ułatwi to terapeucie swobodne poruszanie się bez konieczności martwienia się o zaplątanie w cokolwiek!

Masaż Lomi lomi – ile kosztuje?

Lomi lomi to termin hawajski oznaczający „ugniatać, rozcierać lub uderzać”. Jest to bardzo delikatny masaż, który obejmuje wykorzystanie rytmicznych ruchów, aby pomóc uwolnić napięcia w ciele poprzez rozciąganie i uciskanie.

Aby wyobrazić sobie, jakie to uczucie podczas masażu lomi lomi, pomyśl o tym, jak ugniata się ciasto na chleb – ale z ciałami ludzi zamiast ciasta na chleb! Możesz zacząć od ściśnięcia swoich dłoni, a następnie pocierania ich tam i z powrotem o ciało klienta. Ruch jest płynny, ale wystarczająco silny, aby wypchnąć napięcie w mięśniach.

Ten styl masażu może być wykonywany przez każdego, kto wie, co robi (z pewnym przeszkoleniem), w tym wyszkolonych masażystów lub członków rodziny, którzy chcą ćwiczyć na swoich bliskich.