Masaż jest doskonałym sposobem na relaks, złagodzenie stresu i pomaga lepiej spać. Może również pomóc w bólu mięśni, krążeniu, ciśnieniu krwi i bólach głowy.

Udowodniono, że masaż zmniejsza stan zapalny poprzez obniżenie poziomu kortyzolu (głównego hormonu stresu), a także obniża tętno i ciśnienie krwi. Jeśli cierpisz na fibromialgię lub zespół przewlekłego zmęczenia, to dobrym pomysłem jest regularne wykonywanie masaży, ponieważ pomogą one poprawić jakość życia poprzez złagodzenie tych objawów.

Jaki masaż jest najzdrowszy?

Termin „masaż” obejmuje szeroki zakres technik i może być trudno wybrać ten właściwy dla Ciebie. Ważne jest, aby wiedzieć, że każdy masaż jest korzystne w jakiś sposób. Nie tylko będziesz czuć się zrelaksowany i odmłodzony po sesji, ale istnieje również wiele korzyści zdrowotnych związanych z uzyskaniem masażu regularnie:

  • Będziesz miał mniejszy ból i napięcie mięśni
  • Your circulation will improve
  • Twoje ciało będzie uwalniać endorfiny (feel-good chemicals) do krwiobiegu

Jednak istnieją pewne rodzaje masażu, które mogą być lepiej dostosowane do pewnych sytuacji niż inne. Na przykład, jeśli wracasz do zdrowia po kontuzji lub chorobie, albo po prostu chcesz się zrelaksować po długim dniu w pracy, masaż tkanek głębokich lub sportowy może być bardziej odpowiedni niż szwedzki. Ten przewodnik pomoże Ci zdecydować, jaki rodzaj masażu jest najlepszy dla Twoich konkretnych potrzeb i jak często powinien być wykonywany!